STYMULOWANIE ROZWOJU 3-LATKA - WYKORZYSTAJ ODPOWIEDNIE ZABAWKI

Archiwum Śr. 15.03.2023 06:00:11
15
mar 2023

Dzieci w wieku 3 lat są pełne energii i zainteresowane wszelkimi zabawami. Chłopcy, podobnie jak dziewczynki w tym wieku, potrzebują mniej uwagi niż młodsze dzieci, ponieważ potrafią zająć się sobą przez dłuższy czas.

W przypadku trzyletnich chłopców rodzice znają ich zainteresowania i wiedzą, co sprawia im radość. Zachęcamy do przeczytania dalszej części wpisu, gdzie znajdziecie inspiracje na prezenty dla trzylatka. Wśród nich znajdziecie kolorowankę wodną z piaskiem, figurki zwierząt, gry zręcznościowe i przyssawki dla dzieci oraz wiele innych ciekawych propozycji.

Niezależnie od tego, jakie zabawki dajemy, warto skupić się na kilku rodzajach. Rozwijanie pamięci i umiejętności logicznego myślenia jest kluczowe dla tego wieku. Wzmacnianie integracji sensorycznej dziecka pomoże budować jego rozwój poznawczy; pomaga to również w kreatywności. Rozwój umiejętności motorycznych jest również ważny, więc szukaj zabawek, które wspierają zdolności motoryczne dziecka.

ZESTAW MAJSTERKOWICZA - DOSKONAŁY POMYSŁ NA PREZENT DLA 3 LATKA


Zdjęcie: LITTLE DUTCH ZESTAW MAJSTERKOWICZA

Naszym zdaniem zestaw majsterkowicza to idealny prezent dla trzylatka. Podczas gdy każdy maluch uwielbia patrzeć, jak jego tata dokonuje napraw wokół domu, ta zabawka pozwoli mu samodzielnie zbudować półki i pudełka na zabawki.

Zabawki marki BRIO są znane na całym świecie. Dostarczają wiele pozytywnych emocji, szczęścia i uśmiechu na twarzy podczas zabawy. Dodatkowo zestawy do majsterkowania BRIO zachęcają dzieci do nauki podstawowych umiejętności, zręczności małych rączek oraz rozwijają koordynację ręka-oko.

Zestaw do majsterkowania firmy BRIO to wspaniały sposób na spędzenie czasu przez rodziców ze swoimi dziećmi. W asortymencie marki znajdują się również fantastyczne modele pociągów, które mogą spodobać się Twojemu maluchowi.

WARSZTAT LITTLE DUTCH – BESTSELLEROWA ZABAWKA DLA 3 LATKA CHŁOPCA


Zdjęcie: Little Dutch Warsztat drewniany dla dzieci

Dla trzylatka, który lubi majsterkować i budować, Warsztat Little Dutch to doskonały prezent. Ten wyjątkowy zestaw zawiera 48 elementów, takich jak śrubki, młotek, śrubokręt i tablica, po której można pisać kredą. W zestawie znajduje się również pas narzędziowy, na którym maluch może umieścić młotek i inne narzędzia w zasięgu ręki.

Warsztat Little Dutch to drewniany zestaw do zabawy, dzięki któremu dzieci mogą budować samochody, helikoptery i inne konstrukcje używając swojej wyobraźni. Wykonany z wysokiej jakości drewna i farb wodnych warsztat charakteryzuje się jasną, niebiesko-miętową kolorystyką. Zestaw jest świetną zabawą dla dzieci, które uczą się i rozwijają podczas zabawy.

Mały warsztat Little Dutch to świetny pomysł na wielogodzinną zabawę z rówieśnikami lub członkami rodziny. Wspiera wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy małe rączki i pobudza kreatywność.

PUZZLE DLA DZIECI – KREATYWNE ZABAWKI DLA 3 LATKA


Zdjęcie: WayToPlay Tory gumowe droga do układania dla dzieci Expressway 16 el.

Układanki to ponadczasowe zabawki, które mogą pomóc w rozwoju kreatywności dziecka. Dzieci je uwielbiają, ponieważ można się nimi bawić samodzielnie lub z innymi dziećmi, a rodzice cieszą się nimi, ponieważ zapewniają dziecku świetny sposób na rozwijanie takich umiejętności jak rozwiązywanie problemów i cierpliwość.

Puzzle dla dzieci rozwijają kreatywność i cierpliwość. Pomagają również rozwijać zdolności manualne i koordynację ręka-oko. WayToPlay to popularna marka, która oferuje niezwykłe puzzle dla dzieci obu płci.

Zestaw gumowych torów, które można wykorzystać do tworzenia dróg dla zabawkowych samochodów. Wszystkie zestawy WayToPlay można ze sobą łączyć, dzięki czemu dziecko może zbudować wiele różnych konfiguracji torów. Ta układanka zapewni wiele godzin zabawy dla Twojego malucha.

LAWETA LITTLE DUTCH - WYJĄTKOWY PREZENT DLA 3 LATKAZdjęcie: Little Dutch Drewniana laweta

Drewniana laweta Little Dutch to idealna zabawka dla każdego chłopca w wieku 3 lat. Wykonana jest z litego drewna dębowego i pomalowana farbami wodnymi, dzięki czemu jest zarówno trwała, jak i bezpieczna dla maluchów. Dbałość o szczegóły w jej wykonaniu zachwyca nie tylko wszystkie maluchy, ale również ich rodziców. Zestaw Little Dutch Caravan zawiera 4 drewniane modele samochodów, które można wykorzystać do zabawy w wyścigi samochodowe. Każdy samochód jest inny, więc ten zestaw zabawek jest idealny dla każdego małego miłośnika samochodów.

INSTRUMENTY DLA DZIECI – EDUKACYJNE ZABAWKI DLA 3 LATKA


Zdjęcie: B.Toys Gitara Piesek Woofer Instrument dla dziecka

Przygotowaliśmy szereg zabawek muzycznych, które pomogą trzylatkom odkryć miłość do muzyki. Są to między innymi gitary dla dzieci, cymbały, pianina i wiele innych ciekawych propozycji.

Instrumenty dla dzieci mogą być świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności, stymulowanie rozwoju muzycznego i zapoznanie dzieci z muzyką. Ponadto zaszczepiają w dzieciach trwającą całe życie pasję do muzyki, która będzie podążać za nimi przez wszystkie etapy edukacji.

Gitara Piesek firmy B.Toys oferuje trzy różne opcje brzmienia - akustyczną, elektryczną i wyjącego psa. Umożliwia komponowanie muzyki, a także odtwarzanie 20 znanych piosenek. W efekcie wspiera rozwój sensoryczny i zachęca do rozwoju podczas przyjemnych chwil zabawy.

ODKRYWCZY DOMEK DUMEL – INTERAKTYWNE ZABAWKI DLA 3-LATKAZdjęcie: Dumel Discovery Odkrywczy domek

Dzieci w wieku 3 lat potrzebują odpowiednich bodźców, aby się rozwijać, dlatego szukając prezentu dla dziecka w tym wieku, zdecyduj się na zabawkę interaktywną.
Domek Odkrywców to jedna z najpopularniejszych zabawek wśród dzieci. Posiada wiele ciekawych niespodzianek, kolorowe światełka, dźwięki i wesołe rymowanki. Zabawa tą zabawką pomaga dzieciom poznać dźwięki, które mogą usłyszeć na co dzień w swoim domu.

Domek Odkrywców Dumel to wyjątkowe i ciekawe doświadczenie edukacyjne dla Twojego dziecka. To fantastyczny sposób, aby Twój maluch zapoznał się z dźwiękami, takimi jak odgłos skrzypiących drzwi, naturalne dźwięki telefonu, kuchenki czy pralki. Dodatkowo rozwija wyobraźnię dziecka i wspiera prawidłową pracę małych rączek.

PRZYSSAWKI DLA DZIECI – FANTASTYCZNE ZABAWKI DLA 3-LATKA


Zdjęcie: Fat Brain Toys Mini Przyssawki silikonowe 75 szt.

Przyssawki dla dzieci to jedne z najlepiej sprzedających się prezentów dla 3 latka. W ciągu ostatnich kilku lat zyskały ogromną liczbę swoich wiernych fanów.

Firma Fat Brain Toys zaprojektowała wyjątkowe klocki dla dzieci, które wyróżniają się na tle innych. Suckers for Kids to nowa forma klocków, które można łączyć na nieskończoną ilość sposobów, aby zbudować wszystko od prostych konstrukcji po drapacze chmur, a jednocześnie są na tyle łatwe, że dziecko może je złożyć bez nadzoru dorosłych.

Przyssawki dla dzieci to wspaniała zabawka, która sprzyja rozwojowi zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej i logicznego myślenia. Gwarantują fantastyczną zabawę, radość i uśmiech na twarzy każdego uczestnika zabawy.

FIGURKI ZWIERZĄT - KREATYWNA ZABAWA

Dzieci posiadają wrodzoną ciekawością i chęcią do nauki. Poprzez zabawę mogą rozwijać swoje zdolności analityczne i zdobywać nową wiedzę o otaczającym je świecie. Figurki zwierząt to świetny sposób na pobudzenie wyobraźni dziecka, jednocześnie zachęcając do nauki o procesie rozwoju zwierząt, a nawet roślin.


Zdjęcie: SAFARI LTD ZESTAW FIGUREK MONTESSORI CYKL ŻYCIA BIEDRONKI

JAKIE ZABAWKI DLA 3 LATKA WYBRAĆ NA PREZENT?

Wybierając prezenty dla trzylatka, warto zwrócić uwagę na jakość i atesty bezpieczeństwa samej zabawki jako przedmiotu, który pomoże wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Dobrym pomysłem jest również wybór prezentu, który odwołuje się do zainteresowań malucha; może Twój maluch uwielbia gry zręcznościowe i ruchowe, zabawy sensoryczne, instrumenty muzyczne, książeczki lub plastykę?

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy