Włodawa

Tymczasowy areszt za groźby karalne kierowane do żony i teściowej

Region Pon. 01.07.2024 11:26:39
01
lip 2024

Policjanci z włodawskiej komendy zatrzymali 59-latka podejrzanego o groźby karalne, które kierował do teściowej i żony. Mężczyzna trzymając w rękach piłę ręczną oraz spalinową kierował groźby karalne pozbawienia życia wobec teściowej, zaś żonie zagroził, że spali cały ich dobytek. W oparciu o zebrany materiał dowodowy sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Policjanci z włodawskiej komendy zostali powiadomieni przez mieszkankę gminy Hanna o groźbach karalnych kierowanych przez jej męża. Funkcjonariusze ustalili, że 27 czerwca, 59-latek trzymając w rękach piłę spalinową oraz piłę ręczną groził teściowej, że ją zabije, zaś dzień później mężczyzna wykrzyczał żonie, że spali cały ich dobytek. Mundurowi zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Hanna i umieścili w policyjnym więzieniu.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci zwrócili się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zadecydował o 3 miesięcznym areszcie. Wczoraj trafił do zakładu karnego.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.