Włodawa

Okuninka: VIII Edycja Żelaznego Triathlonu

Sport Wt. 20.06.2023 12:53:25
20
cze 2023

Już po raz ósmy w sobotę, 17 czerwca w Okunince pod Włodawą odbył się Żelazny Triatlon. Zawodnicy, którzy podeszli do startu mieli do przepłynięcia 700 metrów, 20 kilometrów musieli pokonać rowerem, a wszystko zakończyć pięciokilometrowym biegiem. Impreza poświęcona była pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Kolejna edycja imprezy na stałe wpisała ją w kalendarz wydarzeń organizowanych nad jeziorem Białym. Mimo że różne okoliczności spowodowały czteroletnią przerwę w organizacji zawodów, to na starcie zobaczyliśmy około 150 uczestników. Każdy z nich dostał pamiątkowy medal. Pomysłodawcą wydarzenia i jednym z pierwszych organizatorów jest Adam Panasiuk członek zarządu powiatu włodawskiego.

Pierwsze miejsce w całej rywalizacji zajął Dawid Mielke, 21-latek pokonał trasę poniżej godziny i okazał się bezkonkurencyjny.

Przy okazji wydarzenia zawodnicy jak i kibice mogli zapoznać się ze stoiskami promocyjnymi różnych instytucji. Warto nadmienić, że przy okazji Żelaznego Triathlonu odbywały się szóste mistrzostwa Służby Więziennej.

Relację z wydarzenia przygotował Łukasz Goławski.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Łukasz Goławski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.