Włodawa

Zamiast dużych zysków, straciła blisko 1000 złotych

Region Pt. 29.03.2024 15:57:02
29
mar 2024

Zaczęło się od kliknięcia w reklamę internetową. Mieszkanka Włodawy skuszona ofertą szybkiego zarobku podała swój numer telefonu w formularzu kontaktowym. Wówczas nie przypuszczała, że właśnie wpadła w sidła oszustów obiecujących zyski z inwestowania w kryptowaluty. Kosztowało ją to utratę blisko 1000 złotych.

W czwartek, 28 marca do włodawskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Włodawy, która poinformowała policję o oszustwie, którego padła ofiarą. Wyjaśniła, że zainteresowała się znalezionym na portalu internetowym ogłoszeniem o możliwości szybkiego zysku przy inwestycji walutowej. Kliknęła w link i zobaczyła arkusz rejestracyjny. Tam wpisała swoje dane łącznie z numerem telefonu. Po przelaniu blisko 1000 złotych na wskazany przez oszustów numer konta, 42-latka straciła nie tylko kontakt z oferującym zyski portalem, ale też swoje pieniądze.

Policja apeluje o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach. Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje nam zyski. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli konsultant inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić policję. W przeciwnym razie możemy stracić często oszczędności życia.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.