Włodawa

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad żoną

Region Wt. 26.09.2023 15:45:31
26
wrz 2023

Policjanci z Włodawy zatrzymali 66-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna był agresywny będąc pod działaniem alkoholu jak i na trzeźwo. Decyzją sądu wobec sprawcy przemocy domowej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

23 września oficer dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobitej kobiecie w jednym z domów na terenie gminy Urszulin. Na miejscu policjanci ustalili, że do miejsca zamieszkania 62-latki przyjechał zięć, który zobaczył, że kobieta ma rozciętą głowę. Mężczyzna przybył do teściów na prośbę swojej żony, która przez telefon rozmawiała z matką, a po zakończonej rozmowie nie rozłączyła telefonu i słyszała awanturę pomiędzy rodzicami.

Zaniepokojona poprosiła o sprawdzenie samopoczucia matki. Mężczyzna po przyjeździe zobaczył zakrwawioną teściową, zaś teść na jego widok uciekł z domu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało 62-latkę do szpitala na założenie szwów. Awanturnik jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 66-latek znęcał się nad żoną od kilku lat.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawca przemocy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mężczyźnie za ten czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.