Włodawa

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad żoną

Region Wt. 21.02.2023 14:26:10
21
lut 2023

Policjanci z Włodawy zatrzymali 62-latka, który będąc pod działaniem alkoholu znęcał się psychicznie nad żoną. Decyzją sądu wobec sprawcy przemocy domowej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

18 lutego oficer dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z domów na terenie gminy Urszulin. Na miejscu policjanci zastali nietrzeźwego 62-latka, który bez powodu wszczął awanturę z żoną. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od stycznia bieżącego roku znęca się psychicznie nad swoją małżonką. W trakcie awantur wyzywał ją, złośliwie niepokoił i groził uszkodzeniem ciała.

62-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawca przemocy najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mężczyźnie za ten czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KWP Lublin


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.