Włodawa

Tymczasowy areszt dla 50-latka za znęcanie się nad matką

Region Wt. 04.06.2024 14:27:56
04
cze 2024

Sąd zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt dla 50-latka, który według dotychczasowych ustaleń miał znęcać się nad 70-letnią matką. Groził jej pozbawieniem życia, a w dniu interwencji trzymał nóż w dłoni i groził jej. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny włodawskiej komendy został poinformowany o awanturze w jednym z mieszkań na terenie Włodawy. Matka stwierdziła, że ma dość, kiedy syn będąc pod wpływem alkoholu wszczął kolejną awanturę. Przerażona kobieta wezwała na pomoc policjantów, którzy zatrzymali agresywnego 50-latka. W trakcie czynności policjanci ustalili, że takie zachowania mężczyzny trwają już od dłuższego czasu. Mieszkaniec Włodawy będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury ze swoją matką, wyzywał ją słowami wulgarnymi, niszczył wyposażenie mieszkania, groził pozbawieniem życia, a 31 maja br. trzymanym w ręce nożem groził jej. W związku z powyższym 50-latek usłyszał zarzuty.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wczoraj sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.