Włodawa

Przebudowa dróg w powiecie włodawskim

Region Pon. 30.10.2023 08:28:47
30
paź 2023

Samorząd powiatu włodawskiego dokłada wielu starań, aby pozyskać, jak najwięcej środków na remont dróg, po to, by jego mieszkańcy mieli komfort przemieszczania się i bezpiecznego podróżowania. Jak podkreśla starosta, Andrzej Romańczuk, nie każde staranie o fundusze kończy się sukcesem, a ze względu na to, że jest to niewielki powiat, wszelkie inwestycje wymagają dużych nakładów finansowych.

- Przede wszystkim powiat włodawski odpowiada za drogi powiatowe i te drogi poddajemy remontom. Nie mniej jednak samorząd województwa lubelskiego przekazał nam drogę wojewódzką, na stan dróg powiatowych, relacji Włodawa – Parczew. Niestety, ta droga jest w marnym stanie, więc zabiegaliśmy o środki na jej remont z Polskiego Ładu, ale ich nie otrzymaliśmy. Będziemy o nie dalej zabiegali, gdyż jest to droga na dzień dzisiejszy najważniejsza, o największym obciążeniu w powiecie włodawskim i parczewskim – informuje starosta powiatu Andrzej Romańczuk.

Samorząd remontuje drogi, które tego najbardziej wymagają. W tym roku została oddana do użytku droga Zamołodycze – Lipówka. Obecnie trwają przebudowy drogi w Dołhobrodach oraz relacji Osowa – Dubeczno. Jest to 5 kilometrowy odcinek drogi, na remont którego mieszkańcy czekali bardzo długo. Inwestycja wykonywana jest z środków zewnętrznych, będzie można z niej korzystać jeszcze w tym roku. Została również oddana droga w Osowie, Sękowie i ponad dwukilometrowy odcinek relacji Hańsk – Urszulin. Planów jest bardzo dużo i wiele wniosków zostało złożonych, choćby nawet do Polskiego Ładu. Przede wszystkim złożono trzy wnioski dotyczące przebudowy dróg powiatowych. Wnioski złożyli także wójtowie gmin powiatu.

- Powiat włodawski od lat jest liderem w przeprowadzaniu scaleń w poszczególnych miejscowościach. W chwili obecnej realizowane są inwestycje na trzech obiektach scaleniowych, w gminie Stary Brus – miejscowość Nowy Brus i Laski Bruskie, w gminie Wyryki – Kaplonosy i Kaplonosy Kolonia oraz w gminie Urszulin – Wola Wereszczyńska. Dzięki środkom pozyskiwanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i uzupełnianym z środków państwa, udaje się nie tylko przygotować nowoczesną dokumentację geodezyjną i przeprowadzić scalenia działek. Oprócz tego powiat włodawski ma fundusze na zagospodarowanie poscaleniowe, co wiąże się z przebudową dróg dojazdowych do pól i takich, które służą mieszkańcom. Przebudowywane są także obiekty melioracyjne – mówi starosta.

Zmorą mieszkańców powiatu włodawskiego, ale i turystów przyjeżdżających do Włodawy jest droga 812, która jest z płyt betonowych. W związku z tym, że jest to droga wojewódzka, to zarówno samorząd powiatu jaki i mieszkańcy, kierowali wiele próśb, o jak najszybszy remont do zarządu województwa. Niestety, wszyscy podróżujący tą drogą muszą jeszcze dziś uzbroić się w cierpliwość, gdyż o planach na przebudowę tej drogi nic nie wiadomo.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.