Garwolin

Promowali Mazowsze wśród seniorów i niepełnosprawnych

Region Pt. 22.09.2023 08:27:45
22
wrz 2023

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Miastkowie Kościelnym w okresie od 10 lipca do 12 września 2023 roku realizowało projekt „Promocja Mazowsza wśród seniorów i niepełnosprawnych” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

W ramach projektu Stowarzyszenie organizowało spotkania z mieszkańcami domów spokojnej starości i ośrodków rehabilitacji, w ramach których śpiewane były piosenki o tematyce nawiązującej do regionu mazowieckiego napisane przez członkinie Stowarzyszenia.

Wszyscy członkowie Stowarzyszenia zwiedzali Mazowsze, podziwiając jego piękno i rozwój w okresie 25 lat istnienia samorządu województwa mazowieckiego. Odwiedzili m.in. Ośrodek Rehabilitacyjny NZOZ w Wólce Ostrożeńskiej, Dom Spokojnej Starości „Słoneczny Parasol” w Sulbinach, Muzeum Zbrojownia na zamku w Liwie, Bazylikę Mniejszą pod wezwaniem WNMP w Węgrowie, Muzeum Treblinka, Zamek w Czersku, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli, Sanktuarium w Niepokalanowie, Pałac Odrowążów w Chlewiskach, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Piosenki o Mazowszu zostały również zaprezentowane na Dożynkach Gminno – Parafialnychw Miastkowie Kościelnym.

Podczas wydarzeń i zwiedzania członkowie informowali o partnerstwie samorządu województwa mazowieckiego i współpracy z Wójtem Gminy Miastków Kościelny.na podst. inf. SEiR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Bardzo fajna Sob. 23.09.2023 10:37:56

Tylko szkoda, że na impreze podsumowującą wpadła dwójka Grzegorz i Iwona, którym nie przeszkadzało, że to Marszałek dał tą dotację. Pod wszystko się przykleją...

Marzena Pt. 22.09.2023 05:25:31

Fajna sprawa.