Włodawa

Potrącenie pieszego

Region Pt. 24.02.2023 18:30:16
24
lut 2023

Do potrącenia pieszego doszło w czwartek, 23 lutego na jednej z włodawskich ulic. Kierujący Renault potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 72-latka. Poszkodowany z potłuczeniami został przewieziony do szpitala.

W czwartek wieczorem dyżurny włodawskiej komendy został poinformowany o potrąceniu mężczyzny na jednej z ulic Włodawy. Natychmiast skierował tam policjantów. Jak się wstępnie okazało, 40-letni mieszkaniec Urszulina kierując pojazdem marki Renault, potrącił znajdującego się na przejściu dla pieszych 72-latka.

Poszkodowany został zabrany do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają włodawscy policjanci.

Policja przypomina, że obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz wchodzącemu na przejście. Oznacza to, że kierowca musi obserwować nie tylko samo przejście, ale także jego okolicę, aby móc ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który zamierza wejść na przejście dla pieszych.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.