Włodawa

Pijany 31-latek kierował jaguarem mimo dożywotniego zakazu

Region Pt. 29.03.2024 17:33:15
29
mar 2024

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie 31-latek zatrzymany przez urszulińską patrolówkę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Sawin, kierował jaguarem, pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje postępowanie mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

W czwartek, 28 marca po godzinie 17:00 na drodze wojewódzkiej nr 819 w Konstantynówce, (gmina Hańsk) policjanci z Komisariatu Policji w Urszulinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego jaguarem. Jadąc autem nie trzymał toru jazdy. 31-letni mieszkaniec gminy Sawin został poddany badaniu na trzeźwość. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Obok siedział kompletnie pijany 31-letni właściciel auta.

Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Sawin nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Miał orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Auto zostało zabezpieczone na strzeżonym parkingu.

Teraz za popełnione przestępstwa musi liczyć się ze sporymi konsekwencjami. Za złamanie zakazu sądowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w warunkach recydywy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Nicola Kargul Niedz. 31.03.2024 06:28:26

to teraz dostanie kolejny, jeszcze bardziej dożywotni zakaz sądowy, który i tak będzie łamał.