Włodawa

Nietrzeźwa 58-latka podczas kontroli wspólnie z mężem znieważyła policjantów

Region Wt. 23.04.2024 11:49:49
23
kwi 2024

Policjanci z włodawskiej drogówki zatrzymali 58-latkę z Włodawy, która kierowała hyundaiem w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli znieważyła policjantów, a jej mąż naruszył ich nietykalność. Oboje trafili do policyjnego aresztu. We wtorek, 23 kwietnia usłyszą zarzuty. Parze grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 22 kwietnia po godzinie 11:00 we Włodawie policjanci ruchu drogowego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Hyundai. Za kierownicą siedziała kobieta, od której wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie wskazało wynik blisko 1,5 promila w organizmie.

Gdy potwierdziła się informacja, że kierująca jest nietrzeźwa, policjant poszedł do samochodu po kluczyki. To nie spodobało się siedzącemu na fotelu pasażera mężczyźnie. Mąż kierującej zaczął się awanturować i wyrwał kluczyki ze stacyjki. Podczas policyjnych czynności 62-latek zachowywał się agresywnie, obrażał i odpychał funkcjonariuszy. Chciał nawet uderzyć policjanta, ale został obezwładniony. Żona postanowiła wspomóc w poczynaniach 62-latka. Także znieważyła interweniujących policjantów. W rezultacie oboje zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Kobiecie zatrzymano uprawnienia do kierowania, a pojazd trafił na policyjny parking.

Dziś usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary przewidziany jest za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.