Włodawa

Nieprawidłowe wymijanie przyczyną kolizji

Region Pt. 07.06.2024 18:21:28
07
cze 2024

Nieprawidłowe wymijanie pojazdu ciężarowego z osobówką było przyczyną kolizji na trasie Włodawa - Chełm. Kierowcy nie zachowali należytej ostrożności, w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

6 czerwca po godzinie 8.00 policjanci z włodawskiej drogówki obsługiwali zdarzenie drogowe na trasie Włodawa - Chełm. Na miejscu ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym mercedes z naczepą 60-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego oraz kierujący osobową skodą 49-latek z powiatu włodawskiego nie zachowali należytej ostrożności podczas manewru wymijania. W wyniku swojego zachowania doprowadzili do zderzenia bocznego pojazdów. Kierujący ciężarówką jechał w kierunku na Włodawę, natomiast kierowca skody jechał w kierunku na Chełm. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń. Z uwagi na uszkodzenia policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od kierowcy skody.

Policja przestrzega wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu i pogody. Apeluje o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.