Włodawa

Nie zatrzymali się do kontroli drogowej, bo przewozili kilogram narkotyków

Region Pon. 13.05.2024 10:37:14
13
maj 2024

Dwóch mieszkańców powiatu włodawskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 26-latek kierując volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Dodatkowo wraz z 23-letnim pasażerem wyrzucał z samochodu narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani przez włodawskich kryminalnych oraz patrolowców. W porzuconych woreczkach foliowych zabezpieczono blisko kilogram środków odurzających.

Policjanci operacyjni z włodawskiej komendy ustalili, że dwaj mężczyźni mogą przewozić w volkswagenie substancje zabronione. Policjanci dali kierującemu sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazujące zatrzymanie. Mężczyzna zbagatelizował je i zaczął uciekać. Podczas jazdy razem z pasażerem wyrzucali posiadane substancje. Po dynamicznym pościgu policjanci kryminalni radiowozem zablokowali volkswagena, zmuszając kierowcę do zatrzymania się.

Informacje policjantów potwierdziły się. W porzuconych woreczkach foliowych zabezpieczono blisko kilogram środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste oraz substancji psychotropowej w postaci mefedronu. Zbiegami okazali się 26-latek oraz 23-latek z powiatu włodawskiego. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

W Prokuraturze Rejonowej we Włodawie podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, ich udzielania a ponadto kierowcy volkswagena przedstawiono dodatkowo zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Wczoraj Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowe aresztowanie. Dziś trafią do zakładu karnego. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.