Włodawa

Jubileusz 20-lecia nadania Szkole Podstawowej w Kaplonosach imienia Jana Pawła II

Region Śr. 29.05.2024 21:55:07
29
maj 2024

W środę, 29 maja, Szkoła Podstawowa w Kaplonosach obchodziła jubileusz 20-lecia nadania placówce imienia Jana Pawła II. Uroczystości zainaugurowała Msza święta o godz. 9.30 w kościele parafialnym św. Mikołaja w Lubieniu, sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

W Eucharystii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także zaproszeni goście. Następnie wszyscy udali się do szkoły, aby tam uczestniczyć w dalszej części wydarzenia. W swoim przemówieniu Renata Paluszkiewicz, dyrektor placówki przypomniała, jak zrodziła się idea nadania szkole imienia Jana Pawła II wyrażając przy tym wdzięczność tym, którzy wsparli tę szlachetną inicjatywę. W dalszej części swojego wystąpienia odniosła się do działań, jakie podejmuje instytucja, aby realizować spuściznę, jaką pozostawił nam Wielki Rodak. Podkreśliła, że postać św. Jana Pawła II odgrywa ogromną rolę w budowaniu tradycji i wprowadzaniu dzieci i młodzieży w świat wartości, o których w dzisiejszym świecie często zapominamy.

W programie znalazły się także uroczysta akademia przygotowana przez uczniów, odsłonięcie i poświęcenie przez Biskupa Ordynariusza tablicy pamiątkowej oraz zwiedzanie wystawy fotograficznej przygotowanej specjalnie na tę okoliczność.Zdj. EZG, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kaplonosach
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.