Włodawa

Włodawa: działania w ramach kampanii "Dzieciństwo bez przemocy"

Region Czw. 10.10.2024 12:40:40
10
paź 2024

Rodzice, reagowanie, rozwiązania to trzy obszary, wokół których koncentruje się tematyka kampanii. Udział policjantów w akcji ma na celu edukację oraz budowanie pozytywnych relacji z dziećmi, by tworzyć bezpieczniejsze środowisko dla najmłodszych.Dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Urszulinie, aby porozmawiać na temat zagadnień kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy".

9 października urszulińscy dzielnicowi spotkali się z uczniami klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Urszulinie. Pogadanka była przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej kampani: "Dzieciństwo Bez Przemocy". Funkcjonariusze zwrócili uwagę na istotne zagadnienia związane z zachowaniami nastolatków, które mogą prowadzić do sytuacji niebezpiecznych. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób powinni reagować w przypadku doświadczania agresywnych zachowań oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Podczas spotkania uświadomiono młodzież, że mogą działać na rzecz swojego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa innych.

Nadrzędnym zadaniem kampanii "Dzieciństwo Bez Przemocy", do której włączyli się policjanci jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które mają na celu:

uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,

wspieranie ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,

promowanie idei uważnego rodzicielstwa,

propagowanie systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Akcja jest organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem Kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka. Jest ona wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu.

3 obszary, wokół których koncentruje się tematyka działań to:

rodzice – to oni są najważniejsi, przez budowanie bezpiecznej więzi z dzieckiem, rozumienie jego potrzeb, uważność i szanowanie podmiotowości mogą dać mu siłę na całe życie. Kampanii ma wesprzeć rodziców w wychowaniu dzieci bez krzywdzenia;

reagowanie – to kolejny cel kampanii, który polega na reagowaniu na przemoc wobec dzieci, szczególnia istotna jest wrażliwość osób, które są świadkami przemocy wobec dzieci, ich emocjonalna gotowość do reagowania i wiedza, jak reagować.

rozwiązania – dotyczą rozwiązań legislacyjnych z 2023 r. do ochrony dzieci przed przemocą.

Materiały dotyczące kampanii można znależć na stronie "Dzieciństwo Bez Przemocy".

aspirant Elwira Tadyniewicz

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.