Włodawa

Druga tura wyborów w powiecie włodawskim

Region Śr. 17.04.2024 13:57:37
17
kwi 2024

W mieście Włodawa oraz gminach Hanna, Hańsk i Urszulin sprawa jest już rozstrzygnięta. Mieszkańcy gmin Stary Brus, Włodawa, Wola Uhruska i Wyryki w powiecie włodawskim będą musieli 21 kwietnia jeszcze raz głosować.

Gdzie dogrywka?

W Gminie Stary Brus
najwięcej głosów zebrał obecny wójt Paweł Nikodem Kołtun (35,96%) wspierany przez Komitet Wyborczy Trzecia Droga. Tuż za nim, z wynikiem 32,27%, uplasowała się Patrycja Anna Zińczuk z KWW „Łączy nas zawsze samorząd” .

W gminie Wola Uhruska na Jacka Kozyrę z własnego KWW zagłosowało 38,70% wyborców. Na drugim miejscu uplasował się Mirosław Tadeusz Konieczny z KWW Gminy Wola Uhruska, na którego głos oddało 33,70% mieszkańców.

W gminie Włodawa najlepszy wynik na poziomie 45,41% uzyskał obecny wójt Dariusz Józef Semeniuk z KWW Trzecia Droga. Na Mateusza Sielaszuka z KWW „Otwarci i przedsiębiorczy” zagłosowało 31,98% wyborców.

W gminie Wyryki najlepszy wynik uzyskał obecny wójt Mirosław Torbicz z własnego KWW. Na niego zagłosowało 34,94% wyborców. Na drugim miejscu uplasował się Bernard Błaszczuk z KWW „Łączy nas zawsze samorząd”, na którego głos oddało 24,89% wyborców.

Nie będzie drugiej tury wyborów samorządowych

W gminie Hanna najlepszy wynik uzyskała obecna wójt Grażyna Stanisława Kowalik. Na nią zagłosowało 51,35% wyborców.

W gminie Hańsk nastąpi zmiana na stanowisku wójta. Najlepszy wynik w pierwszej turze uzyskał Alan Piotr Struski z KWW Trzecia Droga, na którego zagłosowało 55,96% wyborców.

Zmiany u steru władzy dokonają się w gminie Urszulin. Tutaj najwięcej głosów zdobył Andrzej Panasiuk z KWW Trzecia Droga – 59,77%. Na drugiej pozycji znalazł się ale przegrał w pierwszej turze obecny wójt Tomasz Andrzej Antoniuk (26,89%) z KWW „Łączy nas zawsze samorząd”.

Wyborcy we Włodawie także postawili na doświadczenie i stery urzędu powierzyli ponownie Wiesławowi Stefanowi Muszyńskiemu. Dotychczasowy burmistrz zakończył wybory z wynikiem na poziomie 86,61%. Rywalizująca z nim Honorata Słomiany zyskała głos 13,39% mieszkańców Włodawy.

źródło: PKW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.