Włodawa

Cielaki na samowolce

Region Pon. 08.05.2023 18:46:20
08
maj 2023

5 cielaków uciekło z gospodarstwa rolnego w Suchawie. Kilka z nich tego samego dnia odnalazł właściciel, a kolejne nadal przebywają na wolności. Włodawska policja apeluje o właściwe zabezpieczenie zwierząt, zaś osoby, które napotkają wolno biegające cielaki prosi o pilny kontakt z pod nr tel. 112 lub 47 813 22 90

W sobotę, 6 maja wieczorem mieszkaniec Suchawy powiadomił, że z jego gospodarstwa uciekło 5 cielaków. Od soboty trwają poszukiwania zwierząt. Część z nich udało się odnaleźć tego samego dnia. Zwierzęta jednak nie zamierzały wracać i uciekły do lasu.

W niedzielę wieczorem dyżurny włodawskiej komendy został powiadomiony, że drogą nr 82 idą nietypowi spacerowicze. Okazało się, że wzdłuż jezdni poruszały się dwa cielaki. Funkcjonariuszom udało się ustalić właściciela, natomiast gdy ten przyjechał je zabezpieczyć cielaki postanowiły jeszcze pokorzystać z wolności i uciekły do lasu.

Pomimo poszukiwań, nie udało mu się odnaleźć zwierząt, dlatego policja zwraca się do osób, które zobaczą wolno biegające cielaki i prosi o pilny kontakt z pod numerem tel. 112 lub 47 813 22 90.

Policja przypomina również o właściwym zabezpieczaniu zwierząt znajdujących się w gospodarstwach. Chodzące wolno stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla wszystkich użytkowników dróg.

podisnpektor Bożena Szymańska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.