Włodawa

Chciała sprzedać drukarkę, straciła prawie 6 tysięcy złotych

Region Wt. 07.03.2023 15:28:00
07
mar 2023

Blisko 6 tysięcy złotych straciła 47- latka, która została oszukana podczas sprzedaży drukarki za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Kupujący wysłał jej fałszywe linki do logowania na stronę banku. Kiedy kobieta się zalogowała, z jej konta oszuści wykonali przelewy oraz wypłacili dodatkowo pieniądze za pomocą kodu BLIK.

Ofiarą oszustwa padła 47-letnia mieszkanka Włodawy. Kobieta na jednym z portali aukcyjnych wystawiła do sprzedaży drukarkę. Wczoraj otrzymała wiadomość od zainteresowanej osoby o chęci zakupu sprzętu.Kupujący informując ją o dokonanej płatności wysłał jej fałszywe linki do logowania na stronę banku. Jak się później okazało, z jej konta bankowego wykonano przelewy oraz wypłacono dodatkowo pieniądze za pomocą BLIK-a. Łącznie mieszkanka Włodawy straciła blisko 6 tysięcy złotych. O oszustwie dowiedziała się, kiedy otrzymała wiadomość tekstową z banku o przekierowaniu pieniędzy na inny rachunek.

Policja apeluje o zachowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych naszego konta, są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać. Pamiętajmy, że przekazując te dane umożliwiamy dostęp do naszego konta bankowego oraz możliwość wykonywania na nim operacji finansowych.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.