Włodawa

Areszt za znęcanie się nad żoną

Region Wt. 17.10.2023 12:54:51
17
paź 2023

Wszczynał awantury domowe, wyzywał i groził zabójstwem. 51-latek za znęcanie nad żoną został zatrzymany przez włodawskich policjantów, a tymczasowo aresztowany przez Sąd. Za znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Aresztowany 51-latek to kolejna w powiecie włodawskim osoba, wobec której sąd zastosował najsurowszy ze środków izolacyjnych. W ubiegły czwartek do włodawskiej komendy dodzwoniła się kobieta, która poinformowała o awanturującym się mężu. Wieczorem mężczyzna miał stawać się coraz bardziej nieobliczalny. Przybyli niezwłocznie na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Hańsk znajdując się pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją 46-letnią żoną. Mężczyzna wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał oraz próbował uderzyć.

W związku z tym, 51-latek został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej we Włodawie. Po przesłuchaniu, prokurator wystosował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

Z materiałów sprawy wynika, ze agresor miał zachowywać się tak od kilkunastu lat. Przez ten czas znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał żonę słowami wulgarnymi, groził zabójstwem, a ponadto ją szarpał i popychał.

Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wczoraj mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego. Za znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.