Włodawa

Koncert Magdy Steczkowskiej na zakończenie uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku

Kultura Śr. 30.08.2023 14:35:42
30
sie 2023

Koncert Magdy Steczkowskiej pt. „Moja podróż śladami Jana Pawła II” zakończył 27 sierpnia trzydniowe uroczystości odpustowe w parafii św. Jana Jałmużnika w Orchówku nad Bugiem. Centralnym punktem uroczystości ku czci matki Bożej Pocieszenia była niedzielna suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego.

Niedzielny wieczorny koncert poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem i z homilią ks. Adama Patejuka. Po niej Magda Steczkowska wraz z wybitnym pianistą i kompozytorem Adamem Niedzielinem zabrali widzów w niezwykłą muzyczną podróż okraszoną opowieściami z osobistych spotkań artystki z papieżem Polakiem i wypełnioną ukochanymi przez Jana Pawła II pieśniami oraz kompozycjami do tekstów m in.: krakowskiego poety Michała Zabłockiego. Treść utworów odsyła słuchaczy do przesłania świętego Jana Pawła II i do refleksji nad miłością, życiem, przemijaniem.

Między utworami artystka dzieliła się wspomnieniami swoich osobistych spotkań z Janem Pawłem II, ale wspominała też swoich nieżyjących rodziców, dom rodzinny, w którym kształtowała się jej wrażliwość muzyczna, nawiązywała też do nauczania Jana Pawła II.

Godzinny koncert przy wypełnionym kościele zarówno przez parafian, jak i wczasowiczów wypoczywających nad okolicznymi jeziorami, zakończył się owacjami na stojąco i trzykrotnym bisowaniem. Sama artystka zapewniła, że jeszcze chętnie wróci do parafii, chociażby z koncertem kolęd.

Magda Steczkowska - wokalistka, autorka tekstów. Nagrała 5 solowych płyt. W grudniu 2021 r. ukazał się jej szósty album z piosenkami o miłości zatytułowany „Nie tylko o miłości”. Przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Adam Niedzielin – polski pianista, kompozytor i aranżer. W latach 90. współpracował z Big Bandem Zygmunta Kukli, z którym towarzyszył m.in. Maryli Rodowicz czy Zbigniewowi Wodeckiemu na festiwalach w Opolu i Kołobrzegu. Tworzy muzykę do spektakli i filmów. Obecnie współpracuje z Magdą Steczkowską, Formacją Nieżywych Schabuff, Pod Budą, Krakowskim Przedmieściem, Piwnicą Św. Norberta, Anną Treter, Olkiem Klepaczem, Katarzyną Jamróz. Jest leaderem własnej formacji smoothjazzowej „Kreszendo”.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.