Włodawa

Włodawa: II Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej

27
lut 2023

W niedziele Wielkiego Postu od 5 do 26 marca w kościele Św. Ludwika we Włodawie odbędą się koncerty w ramach II Nadbużańskiego Festiwalu Muzyki Wielkopostnej. Rozpoczynać się będą o godz. 19:00.

Po raz drugi we Włodawie będzie można wziąć udział w wyjątkowych koncertach związanych z rozpoczętym właśnie okresem wielkiego postu. Przed nami II Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej. Pierwszy z koncertów już 5 marca o godz. 19 w kościele Św. Ludwika we Włodawie (ul. Klasztorna 7).

Projekt zainaugurowano przed rokiem z inicjatywy Towarzystwa Muzyki Chóralnej "VLODAVIENSIS". Koncerty, których celem była popularyzacja muzyki pasyjnej spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców. II Nadbużański Festiwal Muzyki Wielkopostnej współorganizują Włodawski Dom Kultury, Parafia Św. Ludwika we Włodawie oraz Chór Ziemi Włodawskiej "Vlodaviensis".

Pierwszy z koncertów odbędzie się już 5 marca. W kościele we Włodawie wystąpi Zespół Muzyki dawnej Jerycho. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie. Artyści mają w swoim dorobku kilka nagranych płyt oraz występy w kraju za granicą.

Kolejne koncerty:

12 marca - Robert Grudzień, Chór Ziemi Włodawskiej "Vlodaviensis"
19 marca - Chór "Słoneczny Krąg" z Żułowa, Chór parafii Pliszczyn
26 marca - Muzykująca rodzina z Lublina "The Fedor Family".

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa grafiki "Droga Krzyżowa" autorstwa Anety Mazurek, której otwarcie nastąpi 5 marca o godz. 13.00 w Klasztorze Ojców Paulinów we Włodawie.

Wszystkie koncerty są bezpłatne.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.