Włodawa

Uroczystości rocznicowe w Hannie

08
maj 2023

Od piątku poprzedzającego V niedzielę wielkanocną w kościele parafialnym św. Ap. Piotra i Pawła w Hannie trwały uroczystości poświęcone Matce Bożej, szczególnie czczonej w wizerunku znajdującym się w ołtarzu głównym świątyni. Ta niedziela w hanneńskiej wspólnocie parafialnej obchodzona jest jako 226 rocznica konsekracji kościoła (od 1797 r.) oraz 126 rocznica (od 1897 r.) wprowadzenia obrazu Matki Bożej do świątyni.

Kulminacja obchodów miała miejsce w niedzielę 7 maja, kiedy to obraz został wystawiony dla wiernych, którzy tego dnia gromadzili się wokół niego na modlitewnym czuwaniu. Do Hanny przybyły tłumy parafian, pielgrzymów i turystów. Każdy chciał pomodlić się przed wizerunkiem Hanneńskiej Pani oraz dotknąć obrazu chusteczką, by potem z wiarą przyłożyć ją do chorych miejsc na ciele. Jak podaje tradycja obraz słynie z łask i cudów uzdrowienia.

Piątek miał charakter pokutny - wierni modlili się Godzinkami ku czci MB Bolesnej oraz nabożeństwem Ostatnich 24 Godzin Życia Jezusa na ZEGARZE MĘKI PAŃSKIEJ znajdującym się na terenie Centrum Religijno-Zabytkowego w Hannie.

Sobota była dniem przygotowania i trwania na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Wieczorem w kościele odbył się koncert „Hanneńskiej Pani śpiewamy”, podczas którego ponad 25 maryjnymi pieśniami, wyśpiewano chwałę Matce Bożej. Wystąpiły w nim cztery zespoły oraz dwóch solistów. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.


Monika Chudzik GOKIS w Hannie

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.