Włodawa

Relikwie i Obraz Błogosławionej Rodziny Ulmów w Parafii Dubeczno

06
cze 2024

W niedzielę, 2 czerwca do Parafii NMP Królowej Polski w Dubecznie z Parafii Św. Stanisława Kostki z Kosynia przybyły Relikwie i Obraz Błogosławionej Rodziny Ulmów.

Jak relacjonuje pani Ewa Maszewska Relikwie i obraz przywieźli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w asyście ks. mgr. Grzegorza Bindziuka, które przyjął proboszcz parafii ks. mgr. lic. Tomasz Paśniczek i przekazał Relikwie rodzinie parafian, a obraz zelatorkom Kół Parafialnych Żywego Różańca z Dubeczna, którzy wprowadzili obraz i Relikwie do kościoła.

Tego dnia ks. proboszcz odprawił Mszę Świętą w intencji parafian z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwem dzieci. Po Mszy Świętej został odmówiony różaniec w intencji rodzin z parafii Dubeczno, a zaraz potem odbył się wieczór uwielbienia, który prowadził ks. mgr. Andrzej Lemieszek z parafii Wola Uhruska . O 21:00 zakończono dzień odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Następny dzień zaczął się od odśpiewania godzinek ku czci Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi i Mszy Święta w intencji osób chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Kolejno różance prowadziły przez kółka różańcowe kobiet z Dubeczna z wstawiennictwem Błogosławionej Rodziny Ulmów modlono się w intencjach: ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, dzieci nienarodzonych i ich rodziców, o zgodę, miłość małżeńską i o chrześcijańskie wychowanie dzieci oraz małżeństwa starające się o potomstwo. O 15:00 została odśpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 16:00 parafianie zebrali się na Mszy Świętej, po której ucałowali Relikwie , pożegnali je, a delegaci wraz z księdzem proboszczem udali się do oddalonej o 20 km parafii pod wezwaniem Andrzeja Boboli w Wytycznie, gdzie przekazali Relikwie, obraz i skrzynkę intencji kolejnej parafii diecezji siedleckiej.

Jak relacjonuje Pani Ewa był to błogosławiony czas, skupiony na Rodzinie Bogiem Silnej.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.